Piłka Nożna Halowa - IMS komunikat końcowy

Mistrzostwa Kalisza w Piłce Nożnej Halowej

„Igrzyska Młodzieży Szkolnej”

Finał Miasta Kalisza – 29.10.2018 – hala „Arena”

 

Szkoła Podstawowa nr 18 – Szkoła Podstawowa nr 10           1 : 4

 

Szkoła Podstawowa nr 18 – Szkoła Podstawowa nr 24           1 : 3

 

Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 24           1 : 4

 

KOLEJNOŚĆ  KOŃCOWA

 

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 24     awans do finału rejonu

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10   

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18I  

IV-VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 18II

VII-XV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 22

Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 8.

 

 

Piłka nożna halowa IMS - eliminacje - komunikat końcowy

Mistrzostwa Kalisza w Piłce Nożnej Halowej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - eliminacje

Kalisz – 22 i 23.10.2018r 

 

 

Zgłoszone zespoły – SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 7, SP 8, SP 10, SP 12,

                                 SP 13, SP 14, SP 15, SP 16, SP 17, SP 18I, SP 18II, SP 22, SP 24

 

                                 

Grupa - A

Miejsce – hala „Arena”, ul. Wyszyńskiego

Termin – 22.10.2018 r. (poniedziałek)

Grupa A – SP 24, SP 4, SP 13, SP 16, SP 22

 

KOLEJNOŚĆ  MECZÓW  I  WYNIKI  SPOTKAŃ

 

Szkoła Podstawowa Nr 16     :    Szkoła Podstawowa Nr 24               0 : 3

Szkoła Podstawowa Nr 22     :    Szkoła Podstawowa Nr 4                 1 : 3

Szkoła Podstawowa Nr 24     :    Szkoła Podstawowa Nr 13               5 : 0

Szkoła Podstawowa Nr 4       :    Szkoła Podstawowa Nr 16               1 : 0

Szkoła Podstawowa Nr 13     :    Szkoła Podstawowa Nr 22               0 : 4

Szkoła Podstawowa Nr 4       :    Szkoła Podstawowa Nr 24                0 : 1

Szkoła Podstawowa Nr 16     :    Szkoła Podstawowa Nr 13                4 : 0

Szkoła Podstawowa Nr 24     :    Szkoła Podstawowa Nr 22                4 : 1

Szkoła Podstawowa Nr 13     :    Szkoła Podstawowa Nr 4                  0 : 8

Szkoła Podstawowa Nr 22     :    Szkoła Podstawowa Nr 16                1 : 4

 

KOLEJNOŚĆ  KOŃCOWA

 

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 24          12 pkt.      awans do finału miasta

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4              9 pkt.    

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 16           6 pkt.      

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 22           3 pkt.

V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 13            0 pkt.

 

 

Grupa - B

Miejsce – hala ZSGH, ul. Długosza

Termin – 23.10.2018 r. (wtorek)

Grupa B – SP 12, SP 1, SP 3, SP 15, SP 17, SP18II

KOLEJNOŚĆ  MECZÓW  I  WYNIKI  SPOTKAŃ

Grupa 1

Szkoła Podstawowa Nr 15     :    Szkoła Podstawowa Nr 1               1 : 6

Szkoła Podstawowa Nr 18     :    Szkoła Podstawowa Nr 1               3 : 0

Szkoła Podstawowa Nr 15     :    Szkoła Podstawowa Nr 18             0 : 4

Grupa 2

Szkoła Podstawowa Nr 3       :    Szkoła Podstawowa Nr 17               1 : 0

Szkoła Podstawowa Nr 12     :    Szkoła Podstawowa Nr 17               0 : 1

Szkoła Podstawowa Nr 3       :    Szkoła Podstawowa Nr 12               3 : 0

 

KOLEJNOŚĆ  KOŃCOWA

 

Grupa 1

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 18             6 pkt.     

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1              3 pkt.    

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 15           0 pkt.      

 

Grupa 2

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3                6 pkt.     

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 17             3 pkt.    

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 12            0 pkt. 

 

Finał grupy B

Szkoła Podstawowa Nr 18       :    Szkoła Podstawowa Nr 3               2 : 1

    

KOLEJNOŚĆ  KOŃCOWA

 

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 18               awans do finału miasta

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3                  

III-IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 17   

V-VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 15, Szkoła Podstawowa Nr 12

 

Grupa - C

Miejsce – hala SP 10, ul. Karpacka

Termin – 23.10.2018 r. (wtorek)

Grupa C – SP 10, SP 2, SP 7, SP 8, SP14, SP18I

 

KOLEJNOŚĆ  MECZÓW  I  WYNIKI  SPOTKAŃ

 

Szkoła Podstawowa Nr 18     :    Szkoła Podstawowa Nr 10               0 : 2

Szkoła Podstawowa Nr 8       :    Szkoła Podstawowa Nr 14               0 : 1

Szkoła Podstawowa Nr 10     :    Szkoła Podstawowa Nr 14               6 : 0

Szkoła Podstawowa Nr 18     :    Szkoła Podstawowa Nr 8                 3 : 0

Szkoła Podstawowa Nr 8       :    Szkoła Podstawowa Nr 10               0 : 2

Szkoła Podstawowa Nr 14     :    Szkoła Podstawowa Nr 18               0 : 4

 

KOLEJNOŚĆ  KOŃCOWA

 

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 10          9 pkt.      awans do finału miasta

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 18         6 pkt.    

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 14        3 pkt.      

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 8          0 pkt.

 

Mistrzostwa Kalisza w Piłce Nożnej Halowej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Finał miasta Kalisza – 29.10.2018r hala Arena

godz. 11:00

Piłka Nożna Halowa IMS

Mistrzostwa Kalisza w Piłce Nożnej Halowej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - eliminacje

Kalisz – 22 i 23.10.2018r 

  

Zgłoszone zespoły – SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 7, SP 8, SP 10, SP 12, SP 9

                                 SP 13, SP 14, SP 15, SP 16, SP 17, SP 18I, SP 18II, SP 22, SP 24

 

                                 

Podział na grupy: Grupa A – SP 24, SP 4, SP 13, SP 16, SP 22, SP 9

                                Grupa B – SP 12, SP 1, SP 3, SP 15, SP 17, SP 18II

                                Grupa C – SP 10, SP 2, SP 7, SP 8, SP 14, SP 18I

 

Grupa - A

Miejsce – hala „Arena”, ul. Wyszyńskiego

Termin – 22.10.2018 r. (poniedziałek)

Weryfikacja zespołów – godz. 9:45

Rozpoczęcie turnieju – godz. 10:00

 

Grupa - B

Miejsce – hala ZSGH, ul. Długosza

Termin – 23.10.2018 r. (wtorek)

Weryfikacja zespołów – godz. 9:45

Rozpoczęcie turnieju – godz. 10:00

 

Grupa - C

Miejsce – hala SP 10, ul. Karpacka

Termin – 23.10.2018 r. (wtorek)

Weryfikacja zespołów – godz. 8:45

Rozpoczęcie turnieju – godz. 9:00

 

REGULAMIN TURNIEJU


           Mecze w grupie eliminacyjnej A zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym”, zwycięski zespół awansuje do finału miasta. W grupie B i C zespoły zostaną podzielone (przez losowanie) na dwie grupy, w grupach rozegrają mecze systemem „każdy z każdym” następnie zwycięskie zespoły rozegrają mecze o awans do finału miasta

O kolejności spotkań decyduje losowanie (15 min. przed rozpoczęciem pierwszego meczu). W meczach eliminacyjnych drużyna za zwycięstwo otrzymuje 3 pkt. remis 1 pkt. przegrana 0 pkt.

O kolejności miejsc w grupach decyduje:

- liczba zdobytych punktów

- wynik bezpośredniego spotkania

- lepsza różnica bramek

- większa liczba zdobytych bramek

- w razie braku rozstrzygnięcia rzuty karne 1 seria po 5 rzutów następnie po 1 do skutku.

 

Do turnieju finałowego miasta awansują zespoły, które zajęły w grupach eliminacyjnych  pierwsze miejsca.

 

Opiekunowie zespołów przynoszą na turniej zgłoszenia imienne i ważne legitymacje szkolne. Brak tych dokumentów eliminuje zespół lub zawodnika z gry. Przed każdym meczem wpisują nazwiska i imiona zawodników do protokołu meczu.  Zobowiązani są również do okazywania legitymacji uczniów na prośbę zainteresowanych stron.

 

- czas gry 12 min.

- ilość zawodników w zespole maksymalnie 10 osób.

 

Określone przepisy powinny ułatwić rozgrywanie zawodów i upowszechniać tę dyscyplinę, są one wypadkową futsalu i halowej piłki nożnej.  

-          na boisku może grać 4 zawodników + bramkarz na salach pełnowymiarowych 20x40 m. bramka 2x3 m

-          obuwie sportowe halowe

-          piłka nożna halowa

-          pole bramkowe – półkole oznaczone linią ciągłą

-          bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym z zagrania przeciwnika

-          zmiany „hokejowe”, podczas zmiany zawodnik może wejść na boisko dopiero wtedy, kiedy jego partner z zespołu opuści plac gry. Zmiany muszą odbywać się przy linii środkowej boiska, nie dalej niż 3 metry od niej

-          bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą w obrębie własnej połowy boiska; piłka z rzutu od bramki nie może bezpośrednio przekroczyć linii środkowej – jeżeli piłka z rzutu od bramki przekroczy bezpośrednio linię środkową to drużyna, która nie popełniła przewinienia wykonuje rzut wolny pośredni z linii środkowej boiska 

-          gra bez spalonych

-          w przypadku wybicia piłki poza boczną linię boiska wykonujemy rzut z autu nogą

-          zawodnik wykonujący aut musi zagrywać do partnera, zakazane są bezpośrednie strzały na bramkę

-          podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się przynajmniej 5 m od piłki

-          gra tzw. „wślizgiem” jest zabroniona

-          wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie (wyjątek rzut z autu)

-          rzut karny wykonywany jest z linii 7 m

-          zagranie piłki w sufit hali powoduje ukaranie zespołu rzutem wolnym

-     kary dyscyplinarne: czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 lub 5 minut w zależności od stopnia przewinienia (żółta kartka), bądź wykluczenie z gry do końca zawodów (czerwona kartka).

ü   w przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek żółtej kartki, kara dyscyplinująca ulega anulowaniu (można wprowadzić do gry ukaranego zawodnika)

ü   decyzją sędziego zawodów zawodnik, który używa w trakcie meczu słów wulgarnych może zostać ukarany karą 2 min. Drużyna gra w osłabieniu do końca czasu kary. Jeśli ten sam zawodnik użyje słowa wulgarnego po raz  drugi w jednym meczu zostaje wykluczony z turnieju (czerwona kartka)

-          w pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną halową PZPN

-          wszelkie kwestie sporne rozstrzyga organizator

 

Pozostałe przepisy zgodnie z Kalendarzem Imprez SZS „Wielkopolska” 2018/2019 oraz WIMS. Strona internetowa www.szswielkopolska.pl