40 Bieg Ptolemeusza – 03.10.2021 – biegi dzieci i młodzieży – regulamin

Kalisz Zawody Sportowe

I. Cel imprezy:

 • popularyzacja masowych biegów jako najprostszej formy ruchu.
 • integracja dzieci i młodzieży z kaliskich szkół

II. Organizator:

Kaliski Szkolny Związek Sportowy

III. Współorganizatorzy:

 • Miasto Kalisz
 • Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu

IV. Termin :

Impreza odbędzie się w dniu 03.10.2021 r. (niedziela) od godz. 09.00 – Plac przy teatrze im. W. Bogusławskiego. Zawody odbędą się z godnie z wytycznymi MEN, MZ i GiS.

V. Dystanse:

BIEGI „OPEN” –w biegach OPEN mogą brać udział uczniowie wszystkich szkól z całej Polski w odpowiednich kategoriach wiekowych:

 • Godz.9.00 Bieg dla dziewcząt i chłopców rocznik 2002-2006 – 1500m Start i meta : Plac im. W. Bogusławskiego na wysokości dawnego Banku Narodowego. Trasa biegu prowadzi Ul.. Częstochowską w kierunku trasy Bursztynowej – nawrót na wysokości ul. Kwiatowej (Inkubator przedsiębiorczości) i powrót. Start wspólny.
 • Godz. 9.20 Bieg dla dziewcząt i chłopców rocznik 2012 i młodsi – 800m, • Start i meta : Plac im. W. Bogusławskiego na wysokości dawnego Banku Narodowego Trasa biegu prowadzi Ul.. Częstochowską w kierunku trasy Bursztynowej – nawrót na wysokości Wału Staromiejskiego i powrót. Start godz. 9.20 dziewczęta, 9.30 chłopcy.
 • Sztafetowe biegi przełajowe rozgrywane w ramach Mistrzostw Kalisza w kategorii Igrzysk Dzieci – rocznik  2009-2011 oraz  Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2007-2008. Start wspólny w kategorii dziewcząt –ID, IMS oraz chłopców ID, IMS.
 • Bieg w kategorii dziewcząt –dystans 6 x 800 m-ID, IMS. Start i meta : Plac im. W. Bogusławskiego na wysokości dawnego Banku Narodowego Trasa biegu prowadzi Ul.. Częstochowską w kierunku trasy Bursztynowej – nawrót na wysokości Wału Staromiejskiego  i powrót. Godz.9.45-start dziewcząt
 • Bieg w kategorii chłopców –dystans 6 x 1000 m-ID ,IMS. Start i meta : Plac im. W. Bogusławskiego na wysokości dawnego Banku Narodowego Trasa biegu prowadzi Ul.. Częstochowską w kierunku trasy Bursztynowej – nawrót na wysokości Ul. Pułaskiego  i powrót. 10.15 – start chłopców.

VI. Nagrody:

 • W biegach indywidualnych  za miejsca I-III medale, za miejsca I-VI nagrody rzeczowe,
 • W biegach sztafetowych w ramach Mistrzostw m. Kalisza  medale za miejsca I-III dla całego zespołu oraz puchar za I miejsce w każdej kategorii.
 • Uwaga ! Zawodnicy biegów szkolnych nie mogą korzystać z pakietu żywieniowego przeznaczonego dla startujących w Biegu Głównym.

VII. Zgłoszenia:

Internetowo na e-maila: roczniki-2002-2006 oraz 2011 i młodsi na email. szskaliski@gmail.com – do dnia 30.09.2021.

imię i nazwisko, rocznik, dystans, szkołę, klasę, np. Jan Kowalski ,2006,800 m, SP 1 Kalisz, klasa VII.

SZKOŁY STARTUJĄCE W RAMACH MISTRZOSTW KALISZA ZGŁOSZENIA BEZWZGLĘDNIE DO 29.09. do godz.16.00. !!! KAŻDA SZKOŁA POWINNA POSIADAĆ PAŁECZKE SZTAFETOWĄ

Obowiązuje karta startowa, wzór w załączeniu, którą należy wydrukować, wypełnić i wziąć ze sobą na zawody. Na linii startu karta zostanie ostemplowana przez sędziów. Kartę należy oddać sędziom po ukończeniu biegu. Karta stanowi podstawę do weryfikacji końcowej biegu. Karta startowa do wydrukowania w załączniku NIE MA MOŻLIWOŚCI ZGŁOSZENIA W DNIU ZAWODÓW !

Szkoły w ramach Mistrzostw Kalisza zgłaszają się poprzez SRS

Wszyscy uczniowie startujący 40 Biegu Ptolemeusza powinni posiadać oświadczenie o stanie zdrowia COVID –WZÓR STRONA www.kaliskiszs.pl

VIII. Postanowienia końcowe:

 • Zawody odbędą się zgodnie z przepisami PZLA oraz ogólnym Regulaminem Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
 • Zawody odbędą się bez względu na pogodę.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dołącz do nas

Dołącz do Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top