MISTRZOSTWA KALISZA W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI – 10.03.2022  – SZKOŁA PODSTAWOWA nr 7

Basketball Board With Basket Hoop On Playground. Sport, Recreation And Healthy Lifestyles On Fresh Air

Termin: 10.03 czwartek godz.9.00 dziewczęta  11.00 chłopcy

Uczestnictwo: Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2009 r. i młodsi posiadająca ważną legitymację szkolną. Zespół liczy 14 dziewcząt i/lub 14 chłopców.

Od szczebla rejonowego bezwzględnie egzekwowany będzie punkt IV regulaminu ogólnego XXIII WIMS. Losowanie kolejności gier i podział na grupy 30 minut przed zawodami.

Zgłoszenia : Zgłoszenia należy dokonać  w systemie SRS 

Sposób przeprowadzenia zawodów: Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z aktualnymi obostrzeniami i możliwościami organizacyjnymi, szczegółowe informacje będą dostępne w komunikacie organizacyjnym zawodów. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z ogólnym regulaminem XXIII WIMS i przepisami PZKosz.

System zawodów ustalają bezpośredni organizatorzy w zależności od ilości występujących drużyn.

  • czas gry: 4 x 6 minut (czystej gry).
  • piłka: numer “5”.
  • mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 260 cm. Odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m. (linia przerywana koła od strony kosza).
  • zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie. W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników zawodnicy ci są odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki i mogą zostać zmienieni w pierwszej i drugiej kwarcie za dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie.
  • gdy zespół składa się z 10 zawodników – w przypadku kontuzji lub wykluczenia zawodnika (I lub II kwarta), zespół kończy grać kwartę w składzie pomniejszonym o osobę kontuzjowaną/wykluczoną.
  • drużyna może rozpocząć mecz przy składzie min. 10 zawodników.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Patnerzy

Dołącz do nas

Dołącz do Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top