MISTRZOSTWA KALISZA W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI – 10.03.2022  – SZKOŁA PODSTAWOWA nr 7

Basketball Board With Basket Hoop On Playground. Sport, Recreation And Healthy Lifestyles On Fresh Air

Termin: 10.03 czwartek godz.9.00 dziewczęta  11.00 chłopcy

Uczestnictwo: Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2009 r. i młodsi posiadająca ważną legitymację szkolną. Zespół liczy 14 dziewcząt i/lub 14 chłopców.

Od szczebla rejonowego bezwzględnie egzekwowany będzie punkt IV regulaminu ogólnego XXIII WIMS. Losowanie kolejności gier i podział na grupy 30 minut przed zawodami.

Zgłoszenia : Zgłoszenia należy dokonać  w systemie SRS 

Sposób przeprowadzenia zawodów: Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z aktualnymi obostrzeniami i możliwościami organizacyjnymi, szczegółowe informacje będą dostępne w komunikacie organizacyjnym zawodów. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z ogólnym regulaminem XXIII WIMS i przepisami PZKosz.

System zawodów ustalają bezpośredni organizatorzy w zależności od ilości występujących drużyn.

  • czas gry: 4 x 6 minut (czystej gry).
  • piłka: numer “5”.
  • mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 260 cm. Odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m. (linia przerywana koła od strony kosza).
  • zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie. W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników zawodnicy ci są odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki i mogą zostać zmienieni w pierwszej i drugiej kwarcie za dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie.
  • gdy zespół składa się z 10 zawodników – w przypadku kontuzji lub wykluczenia zawodnika (I lub II kwarta), zespół kończy grać kwartę w składzie pomniejszonym o osobę kontuzjowaną/wykluczoną.
  • drużyna może rozpocząć mecz przy składzie min. 10 zawodników.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dołącz do nas

Dołącz do Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top