MISTRZOSTWA MIASTA KALISZA W PIŁCE NOZNEJ LICEALIADA –ELIMINACJE BOISKO IV LO – Widok 96

6.04-środa – grupa C godz.9.00

Uczestnictwo i zgłoszenia –w systemie SRS-losowanie kolejności 30 minut przed turniejem

W mistrzostwach uczestniczyć będzie młodzież szkolna urodzona w roku 2001 i młodsza, posiadająca ważną legitymację szkolną.

Od szczebla rejonowego bezwzględnie egzekwowany będzie punkt IV regulaminu ogólnego XXII WIMS.

Zespół liczy 10 zawodników – uczniów jednej szkoły.

Regulamin dopuszcza możliwość udziału dowolnej ilości dziewcząt w zespole.

W mistrzostwach miast i gmin startują reprezentacje wszystkich zgłoszonych szkół wg ustaleń organizatora sportu.

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone zgodnie z ogólnym regulaminem XXII WIMS i przepisami PZPN.

System rozgrywania zawodów ustalają organizatorzy odpowiednich szczebli rozgrywek w zależności od ilości zgłoszonych zespołów.

Od etapu rejonu zawody powinny być rozgrywane na obiektach „ORLIKA” lub innych wskazanych przez organizatora o podobnych parametrach.

Przepisy gry

1. zespół składa się z 5 zawodników w polu + bramkarz,
  2. zawody powinny być rozgrywane na boisku o nawierzchni trawiastej o wymiarach szerokość 20 – 32 m długość 40 – 56 m, bramki: 5 x 2 m, dopuszcza się na niższych szczeblach bramki 3 x 2 m.,
  3. czas gry: 2 x 10 – 20 minut + do 5 minut przerwa,
  4. obuwie: miękkie – trampki, tzw. korkotrampki, tzw. lanki,
  5. piłka: numer „5”,
  6. pole karne: prostokąt o wymiarach 7 x 15 m ( w przypadku o wymiarach boiska 20 x 40 m, pole bramkowe wyznacza półłuk o promieniu 6 m (pole jak w piłce ręcznej),
  7. bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu karnym,
  8. gra bez “spalonego”,
  9. zmiany hokejowe (błędy będą karane w następujący sposób: strata piłki),
  10. rzut karny z 7 m przy bramkach 3 x 2 m lub 9 m przy bramkach 5 x 2 m,
  11. rzut od bramki wybijany jest z tzw. „piątki” (czyli z piłki nieruchomo stojącej na ziemi w obrębie pola karnego).
  12. rzut od bramki wybijany jest z „piątki” tylko w obrębie własnej połowy (piłka musi dotknąć podłoża na własnej połowie),
  13. bramkarz po chwycie piłki z akcji wprowadza piłkę tylko w obrębie własnej połowy. Piłka wprowadzona do gry przez bramkarza nie może przekroczyć linii środkowej boiska,
  14. za złe wprowadzenie przez bramkarza przyznaje się drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni ,wykonywany z linii środkowej boiska z miejsca jej przekroczenia. W tym przypadku nieobowiązuje przepis o „prawie korzyści”,
  15. rozpoczęcie i wznowienie gry ze środka boiska traktowane jest jako rzut wolny pośredni,
  16. piłka z rozpoczęcia/wznowienia gry może zostać zagrana do tyłu,
  17. rzut wolny: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika,
  18. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej musza znajdować się przynajmniej w odległości 5 m od piłki,
  19. Stosuje się następujące kary dyscyplinarne: pierwsze czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 minuty (zespół gra w komplecie), drugie czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 minuty(zespół gra w komplecie), kolejne wykluczenie z gry oznacza czerwona kartkę (zespół gra w komplecie). Za wybitnie niesportowe zachowanie sędzia pokazuje czerwoną kartkę (zespół gra w komplecie).

Punktacja

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis – 1 punkt, za przegrane 0 punktów.

O kolejności zespołów decydują kolejno:

1. większa liczba zdobytych punktów,

2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

a) większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz /-e),

b) korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

c) lepsza różnica bramek w całym turnieju,

d) większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,

3. jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi zespołami w meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu, przeprowadza się dogrywkę trwająca 2 x 5 minut i gra się do „złotej bramki”. Następnie rzuty karne strzelane najpierw po 5, potem po razie do skutku.

Uwagi

Decyzją sędziego zawodów zawodnik, który używa w trakcie meczu słów wulgarnych może zostać ukarany karą 2 min. Drużyna gra w osłabieniu do końca czasu kary. Jeśli ten sam zawodnik użyje słowa wulgarnego po raz drugi w jednym meczu zostaje wykluczony z turnieju (czerwona kartka).

Walkower 0:3. Przy nie sportowym zachowaniu drużyny wszystkie mecze z udziałem tej drużyny zostaną zweryfikowane do wyniku 0:3.

Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga organizator.

Awans do Finału miasta uzyskują zwycięzcy grup oraz zespół z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktowym oraz lepszym bilansem  bramek.