MISTRZOSTWA KALISZA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 09 maja 2023 godz.10.00 STADION MIEJSKI ul ŁÓDZKA 29

Lekkoatletyka

I. Uczestnictwo

W zawodach startują uczennice i uczniowie jednej szkoły urodzeni w roku 2010 i młodsi, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Reprezentacja szkoły składa się z 6 dziewcząt lub/i 6 chłopców.Od szczebla rejonowego bezwzględnie egzekwowany będzie punkt IV regulaminu ogólnego XXIV WIMS. W zawodach miejsko – gminnych startują reprezentacje wszystkich szkół, realizacja wg ustaleń organizatora. W zawodach powiatowych startują najlepsze zespoły z gmin, realizacja wg ustaleń powiatowego organizatora sportu. W zawodach rejonowych startują najlepsze szkoły z powiatów oraz najlepsi zawodnicy i zawodniczki w poszczególnych konkurencjach wg ustaleń koordynatorów rejonu. W finale wojewódzkim startują po 2 szkoły z rejonów sportowych oraz najlepszych 3 zawodników i 3 zawodniczki w poszczególnych konkurencjach. Dodatkowo 4 szkoły z najlepszymi wynikami.

* Startując w konkurencjach indywidualnych zawodnik, który awansuje wraz z drużyną nie otwiera możliwości awansu kolejnemu zawodnikowi. Zawodnik, który uzyskał najlepszy wynik w danej konkurencji będzie musiał startować w wieloboju. Zasada ta obowiązuje od rejonów, natomiast na etapie powiatowym decyzja należy do powiatowego organizatora.

II. Program zawodów

– 60 metrów,

– skok (dla całego zespołu) w dal ze strefy lub wzwyż,

– rzut piłką palantową (do 150g),

– bieg: – dla dziewcząt 600 m,

– dla chłopców 1000 m.

III. Weryfikacja godz.9.30 .Obowiązuje system SRS

Każda szkoła obowiązkowa powinna mieć kartę startową wg wzoru w załączniku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dołącz do nas

Dołącz do Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top